Medlemmar

 

 

 Namn:  Ort:  Fordon:
     
Peter "Florå" Florå med familj      (även ACCS-medlem)

Florå:  peter.flora@mcrs.se    Carina:  cina.jen@mcrs.se

Norra Hagby Cadillac Fleetwood -78
Mattias "Raggar-Olsson" Olsson   (även ACCS-medlem)

olsson@mcrs.se   även gästmedlem i  Summertime Cruisers  http://www.summertimecruisers.com/

Kulltorp Buick Elektra 225 -67

 

Pehr Sjöman med familj        (även ACCS-medlem)

Pehr:  p.sjoman@mcrs.se

Påryd Cadillac DeVille -67
Tony "Mini" Karlsson med familj   (även ACCS-medlem)

Mini:  mini@mcrs.se     Fia:  fia@mcrs.se

Germundslycke Cadillac De Ville -60  

Mercury -67 Pontiac bonnerville -66

Andreas Svensson                  Elin Karlsson

Andreas: andy@mcrs.se      Elin: elin@mcrs.se

Gräsgärde  
Morgan "Mogge" Lönnqvist med familj   (även ACCS-medlem)

mogge56@mcrs.se

Kalmar Dodge Royal Lancer -55
Magnus "Mange" Karlsson

mangan@mcrs.se

Germundslycke Yamaha 1900

 Cadillac Sedan DeVille -61

Mikael "Gollen" Lindahl    (även ACCS-medlem)

gollen@mcrs.se

Kalmar  
Mia Persson

mariapersson1989@mcrs.se

Halltorp  
Kent Hjortberg med familj

Kent: kent@mcrs.se   Sofia: sofia@mcrs.se

Gräsgärde  
Lasse Jönsson med familj

Lasse: lasse@mcrs.se  Eivor: eivor@mcrs.se

Smedby  
Teddy Gustavsson med familj

teddy@mcrs.se

Össby Cadillac Fleetwood -51
Marcus Grönlund med familj

Marcus:  marcus_and@mcrs.se         Emma: emmagronlund@mcrs.se

Kalmar Cadillac Limousin -89   Buick Estate Wagon -73
Jörgen Andersson

joggeandersson@mcrs.se

Söderåkra  
Roger Fredriksson med familj

Roger: ka17porjus@mcrs.se    Carola: colan76@mcrs.se

Sturkö Pontiac Star Chief  -60
Jonas Johansson

jonas.johansson@mcrs.se

Vassmolösa Oldsmobile Delta 88 -70
Boris Blomdahl

Boris: bblomdahl@mcrs.se       

Torsås GMC Van HighTop -87   Buick LeSabre -85
Börje Roskvist med familj

borjeroskvist@mcrs.se

Degerhamn Cadillac Fleetwood -56 , Cadillac deville -68 , Buick Special -54
Nicklas Håkansson

nicke@mcrs.se

Halltorp

Ford T27

 
Gullan Ekström

Gullan@mcrs.se

Läckeby

Pontiac Firebird -70

 
Kent-Inge Engström med familj

Kent-Inge: kent_inge@mcrs.se  Kristina: doffsan_stina@mcrs.se

Åsa: nalle-puh93@mcrs.se

Bergkvara

Chevrolet Impala -65

 
Uffe Elmqvist med familj    (även ACCS-medlem)

Uffe: ulf.elmqvist@mcrs.se  Lotta: liselotte.elmqvist@mcrs.se

Kalmar

Buick Electra 225 -67

 
Pelle Hedberg    Kattis Ek

Pelle: pillex61@mcrs.se          Kattis: missvermland63@mcrs.se

Torsås

Buick Special -58, Mercury -64, Fiat Barcetta -99

 
Melker Lyth

meckan@mcrs.se

Torsås

Cadillac Fleetwood -59

 
Gunnar Johansson       Lena Michalsky

Gunnar: gunnarsvinto@mcrs.se       Lena: lena.michalsky@mcrs.se

Ljungbyholm

Chevrolet Impala -65

 
Johan Strömberg       Isa Strömberg           (även ACCS-medlem)

Johans: Cobrastromberg@mcrs.se  Isa: Frucobra@mcrs.se

Borgholm Chevrolet Caprice -77
Lasse Trofast

trofast2009@mcrs.se

Mörbylånga Oldsmobile-68

 

Gerra & Bittan

lgab@mcrs.se

Albrunna

Buick Special -62

 
Cenny Malmkvist       Ewa Malmkvist

Cenny: cenny67@mcrs.se      Ewa: ewam69@mcrs.se

Hörby

 

 
Stig  & Inga Påboda

 

 
Lenny Johansson m.familj

Lenny:  lenny75johansson.lj@mcrs.se

Halltorp President Driver
Kent Georgsson                             Annelie Georgesson

Kent: Kentg66@mcrs.se                Annelie: annelik72@mcrs.se

Färjestaden Pontiac Bonneville 1967
Thomas Johansson                          Marina Arvidsson

Thomas: fleetwood1958@mcrs.se    Marina: marina.arvidsson@mcrs.se

Norra Möckleby Cadillac Fleetwood 1958     Ford Skyline 1959
Daniel Stenfelt                                   Maria Stenfelt

Daniel: stonefield94@mcrs.se            Maria: mariastenf@mcrs.se

   

Tillbaka