Medlemmar

 

 

 Namn:  Ort:  Fordon:
     
Peter "Florå" Florå med familj      (även ACCS-medlem)

Florå:  peter.flora@mcrs.se    Carina:  cina.jen@mcrs.se

Norra Hagby Cadillac Fleetwood -78
Mattias "Raggar-Olsson" Olsson   (även ACCS-medlem)

olsson@mcrs.se   även gästmedlem i  Summertime Cruisers  http://www.summertimecruisers.com/

Kulltorp Buick Elektra 225 -67

 

Pehr Sjöman med familj        (även ACCS-medlem)

Pehr:  p.sjoman@mcrs.se

Påryd Cadillac DeVille -67
Tony "Mini" Karlsson med familj   (även ACCS-medlem)

Mini:  mini@mcrs.se     Fia:  fia@mcrs.se

Germundslycke Cadillac De Ville -60  

Mercury -67    Buick Wildcat-68

Andreas Svensson                  Elin Karlsson

Andreas: andy@mcrs.se      Elin: elin@mcrs.se

Gräsgärde  
Morgan "Mogge" Lönnqvist med familj   (även ACCS-medlem)

mogge56@mcrs.se

Kalmar Dodge Royal Lancer -55
Magnus "Mange" Karlsson

mangan@mcrs.se

Germundslycke Yamaha 1900

 Cadillac Sedan DeVille -61

Mikael "Gollen" Lindahl    (även ACCS-medlem)

gollen@mcrs.se

Kalmar  
Mia Persson

mariapersson1989@mcrs.se

Halltorp  
Kent Hjortberg

Kent: kent@mcrs.se  

Vassmolösa  
Sofia Jönsson

Sofia: sofia@mcrs.se

Ljungbyholm  
Lasse Jönsson med familj

Lasse: lasse@mcrs.se  Eivor: eivor@mcrs.se

Smedby  
Teddy Gustavsson med familj

teddy@mcrs.se

Össby Cadillac Fleetwood -51
Marcus Grönlund med familj

Marcus:  marcus_and@mcrs.se         Emma: emmagronlund@mcrs.se

Kalmar Cadillac Limousin -89   Buick Estate Wagon -73
Jörgen Andersson

joggeandersson@mcrs.se

Söderåkra  
Malin Kihlström

malinkihlstrom80@mcrs.se

   
Boris Blomdahl

Boris: bblomdahl@mcrs.se       

Torsås GMC Van HighTop -87   Buick LeSabre -85
Börje Roskvist med familj

borjeroskvist@mcrs.se

Degerhamn Cadillac Fleetwood -56 , Cadillac deville -68 , Buick Special -54
Nicklas Håkansson

nicke@mcrs.se

Halltorp

Ford T27

 
Gullan Ekström

Gullan@mcrs.se

Läckeby

Pontiac Firebird -70

 
Uffe Elmqvist med familj    (även ACCS-medlem)

Uffe: ulf.elmqvist@mcrs.se  Lotta: liselotte.elmqvist@mcrs.se

Kalmar

Buick Electra 225 -67

 
Gunnar Johansson       Lena Michalsky

Gunnar: gunnarsvinto@mcrs.se       Lena: lena.michalsky@mcrs.se

Ljungbyholm

Chevrolet Impala -65 ,   Buick Roadmaster 1956

 
Johan Strömberg       Isa Strömberg           (även ACCS-medlem)

Johans: Cobrastromberg@mcrs.se  Isa: Frucobra@mcrs.se

Namnerum, Halltorp Chevrolet caprice 1970
Lasse Trofast

trofast2009@mcrs.se

Mörbylånga Oldsmobile-68

 

Kjell Persson              Christine Persson

Kjell: kjellepp@mcrs.se        Christine: christinepersson54@mcrs.se

 

Mercury Cougar - 69           Chevrolet Corvette - 87            Volvo 244 GL - 76

 

Moto Guzzi V7 special 750 cc - 70               Ford Mustang - 08

 
Cenny Malmkvist       Ewa Malmkvist

Cenny: cenny67@mcrs.se      Ewa: ewam69@mcrs.se

Hörby

 

 
Kent Georgsson                             Annelie Georgesson

Kent: Kentg66@mcrs.se                Annelie: annelik72@mcrs.se

Färjestaden Pontiac Bonneville 1967
Thomas Johansson                        

Thomas: fleetwood1958@mcrs.se   

Norra Möckleby Cadillac Fleetwood 1958     Ford Skyline 1959
Arto "Bulko" Ojaniemi

Bulko: cabbe@mcrs.se

Smedby Pontiac Ventura -66
Torny Rosengren

Torny: tornyfoppa@mcrs.se

Mörbylånga Oldsmobile Cutlass Supreme -71
Tommy Fransson

Tommy: tommyfransson@mcrs.se

  Buick Skylark-68
Erik Arvidsson

erik.arvidsson@mcrs.se

Borgholm DeSoto  Firedome -55
Tomas "TK" Karlsson

karlsson_2041@mcrs.se

Kalmar  
Jörgen Svensson

sturkojorgen@mcrs.se

Sturkö Buick Super -58
Daniel Olsson

daniel@mcrs.se

Borgholm Chevrolet Caprice -81
Roger Eriksson                              Sylvia Eriksson

rer.1969@mcrs.se                          sylvia_nasstrom@mcrs.se

Mönsterås  
Annett Thorvaldsson

annett.thorvadsson@mcrs.se

Senoren  
Ricky och Barbro Öhrbom

ricky.ohrbom@mcrs.se

Halltorp Cadillac DeVille cab -69

Tillbaka